بهترین روش تخریب ساروج

بهترین روش تخریب ساروج

 

ساروج چیست؟

ساروج یه نوع ملات  محکم و با مقاومت بسیار بالاست . از ملات ساروج در زمانهای قدیم برای ساخت و ساز استفاده میکردند . ساروج از مخلوط آهک، خاک رس و آب تشکیل میشود . در حوضه باستان شناسی بسیاری از گنج پژوهان با ملات دیوار و مانع های ساروجی روبرو میشوند و دست از کار میکشند زیرا از بین بردن و شکستن ساروج کار بسیار دشوار و سختی است و با پتک و یا چکش و کلنگ نمیتوان آنرا از بین برد .

در ورودی تونل ها و غارها و برخی قبرها و همچنین برای پلمپ کردن راههای ورودی گنج و دفینه های زیرزمین و گوردخمه ها از ساروج استفاده میکردند . برای تخریب و شکستن ساروج از برخی مواد بلک پاور، کتراک و برخی حلال ها استفاده میکنند.

از بین بردن ساروج با بلک پاور :

برای از بین بردن ساروج می توان از ماده بلک پاور استفاده کرد. بلک پاور پودری ست که با انبساط سریع باعث تخریب ساروج می شود.

در این روش برخلاف باروت و دینامیت موج و صدا وجود ندارد.بلک پاور انفجاری نیست و کاملا بی خطر می باشد.

بعد از خرید روش استفاده از بلک پاور کامل آموزش داده می شود.بلک پاور برای هر نوع ساروج قابل استفاده است.

 

شکستن ساروج با کتراک :

برای شکسن ساروج میتوان از کتراک استفاده کرد و ساروج را کاملا تخریب کرد. کار با کتراک بسیار ساده است و نیازی به نیروی متخصص در این حوزه نیست کافی است که حفره هایی روی ساروج تعبیه کنید و کتراک را با آب ترکیب کنید و در داخل  حفره ها تزریق کنید . حفره ها را بپوشانید و زمان به کتراک بدهید تا منبسط شود و سنگ را متلاشی کند.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  ساروج چیست؟

در برخی از شرایط دسترسی به برق وجود ندارد و ایجاد حفره دشوار تر میشود شما میتوانید در این شرایط از مته های دستی و یا مته های شارژی استفاده کنید و حفره ها را ایجادکنید.

در برخی از پروژه ها درسترسی به ساروج وجود ندارد برای اینکه حفره ایجاد کرد در این شرایط شما میتوانید از اسید استفاد کنید.

بهترین روش تخریب ساروج

بهترین روش تخریب ساروج

 

اسید ضد ساروج (اسید خورنده ساروج):

 

این اسید میتواند ساروج را در خود حل کند و سنگ را ذوب کند این اسید انواع مختلفی دارد این اسید بسیار قوی است و مشابهی در بازار داخلی نداد روش کار با این اسید بسیار ساده و بدون خطر است فقط حین کار با اسید از دستکش های ضد اسید استفاده کنید.

در این مقاله دو روش از بین بردن ساروج با کمترین هزینه و بهترین بازدهی صحبت شد در این دو روش شما میتوانید بردون سرو صدا و آلودگی زیستی و آلودگی صوتی تخریب ساروج را انجام دهید و در ضمن این دو محصول نیازی به مجوز ندارند.

 برای مشاوره و آموزش رایگان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
———————————————————
۰۲۱۶۶۸۸۹۱۰۵
۰۹۱۹۵۰۰۰۱۵۶

سایتcutrock.ir
🏔 @katrockk 🏔 کانال تلگرام